Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Witold Pilecki "prekursorem networkingu"? Muzeum Auschwitz: To niemoralne nadużycie

A.N 11:56 5 lutego 2020
Wikimedia
We wpisie Towarzystw Biznesowych SA polski bohater, ochotnik do Auschwitz, zamordowany przez komunistów rotmistrz Witold Pilecki został nazwany... networkerem."Rotmistrz Witold Pilecki uprawiał networking, nim było to modne" - czytamy na załączonej w poście grafice. - To niemoralne nadużycie i smutna instrumentalizacja historii - odpowiada na Twitterze Muzeum Auschwitz.

Czy wiedzieliście, że rtm. Witold Pilecki był networkerem? W czasie pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz umawiał tajne spotkania, rozmawiał, nawiązywał relacje, które bazowały na wspólnych wartościach" 

- czytamy we wpisie, który 28 stycznia na swoim Facebookowym profilu zamieściły Towarzystwa Biznesowe SA. 

Do wpisu dołączono grafikę przedstawiającą Rotmistrza i opatrzoną podpisem "Rotmistrz Witold Pilecki uprawiał networking nim było to modne". 

 

Do wpisu odniósł się wczoraj m.in. Patryk Bryliński, zajmujący się komunikacją online w PZPN.

Problemu nie zauważają Towarzystwa Biznesowe, które zamieściły na Facebooku swoje stanowisko, w którym podtrzymały zasadność zamieszczonego 28 stycznia wpisu. 

Na sprawę zareagowało również Muzeum Auschwitz, uznając wpis za "niemoralne nadużycie i smutną instrumentalizację historii".

Źródło: Twitter/Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze