Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Witold Bańka: Sport nie ma barier. Nie ma lepszej reklamy sportu niż przykład autorytetu

lml 18:52 6 października 2016
Telewizja Republika
– Zmiany, jakie przeprowadzamy w resorcie są spójne. Sport wyczynowy też wymaga zmian. Mamy potencjał na to, żeby było dużo więcej sukcesów, trzeba takie dyscypliny wzmocnić też finansowo. Zarówno Brytyjczycy, jak i Węgrzy, mają sposób finansowania tych dyscyplin, które dają im sukcesy i to przekłada się na medale – mówił w Telewizji Republika minister sportu i turystyki.

Gościem "Wolnych Głosów" był minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Minister wskazywał, że "chciałby się skupić na sporcie dzieci i młodzieży, bo nie wygląda to dobrze". Przypomniał, że z badań wynika, iż około 50 proc. Polaków nie preferuje żadnej formy aktywności fizycznej. – Musimy podjąć działania masowe w tej skali – zaznaczył.

Przypomniał, że MSiT wprowadziło program "Klub" z którego środków "ponad 2 tys. klubów otrzyma granty na dofinansowanie trenerów". – Chcemy wrócić do koncepcji SKS-ów, która była bardzo dobra, chcemy wrócić do tego, co było dobre. Ich zadaniem byłoby wprowadzanie aktywności fizycznej, zachęcenie dzieci do sportu. Dofinansowujemy również imprezy, które promują sport. Jest to problem, z którym musi się zmierzyć i Ministerstwo Sportu, ale i Ministerstwo Zdrowia, i Ministerstwo Edukacji, bo im społeczeństwo bardziej wysportowane, tym zdrowsze – wskazywał.

– Sport nie ma barier. Nie ma lepszej reklamy sportu niż przykład autorytetu, który przez piękną postawę w sporcie, ale i życiową mobilizuje do sportu. To jest też wielka odpowiedzialność, wsparcie ze strony sportowców, pokazywanie, jaki to jest trud, ale na końcu jest chwała – mówił minister Bańka. Szef resortu sportu przypomniał, że "zasadą, którą stosują np. Brytyjczycy jest to, że pieniądze idą za sukcesami, więc jeśli wykładamy pieniądze, to oczekujemy sukcesów". – Ważne jest wspieranie takich dyscyplin, które dają nam medale (...). Zmiany, jakie przeprowadzamy w resorcie są spójne. Sport wyczynowy też wymaga zmian. Mamy potencjał na to, żeby było dużo więcej sukcesów, trzeba takie dyscypliny wzmocnić też finansowo. Zarówno Brytyjczycy, jak i Węgrzy, mają sposób finansowania tych dyscyplin, które dają im sukcesy i to przekłada się na medale – podkreślał gość "Wolnych Głosów".

Mówiąc o tym, jakie zmiany wprowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki, szef resortu wskazał, że "program >>Klub<< zostanie zwiększony do 30 mln zł, kierujemy pieniądze w miejsca, gdzie zaczyna się przygoda ze sportem, ponadto SKS-y, wspieramy imprezy, które upowszechniają sport, zmieniamy system finansowania, jeśli chodzi o kluczowe dyscypliny". – Sponsoring, również spółek Skarbu Państwa, żeby np. zaopiekowały się wioślarstwem, które pięknie spisało się na Igrzyskach Olimpijskich. Kolarstwo też nie miało sponsora w postaci spółki Skarbu Państwa, będziemy chcieli zachęcić spółki do sponsorowania. Wzmacniamy walkę z dopingiem i ustawa o sporcie – chcemy zwiększyć nadzór. Zmian, na przestrzeni najbliższego czasu będzie wiele, ale to będą zmiany na plus – przekonywał Witold Bańka. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze