Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wirtualna rzeczywistość dostępna dla wszystkich

dcz 7:43 22 lutego 2016
Mark Zuckerberg FACEBOOK/MARK ZUCKERBERG
Firma Samsung, wspólnie z należącą do Facebooka spółką Oculus VR stworzyła "Samsung Gear VR", okulary które mają nas przenieść do wirtualnego świata. W niedzielę w Barcelonie miała miejsce oficjalna prezentacja produktu.

Prace nad wirtualnymi okularami rozpoczęły się już w 2005 roku - wtedy Samsung opracował technologię HMD, dzięki której można połączyć obraz z Gear VR z telefonem komórkowym.

W 2014 roku Samsung zaczął współpracę z firmą Oculus, znaną ze stworzenia narzędzia do tworzenia wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Oculus został kupiony przez Facebooka w marcu 2014 roku za 2 miliardy dolarów.

Oficjalne wypuszczenie do sprzedaży Gear VR miało miejsce październiku 2015 roku.

Mark Zuckerberg, założyciel i właściciel Facebooka(a także Oculus VR), napisał na swoim profilu: "Dołączyłem do Samsunga aby zaprezentować nasz nowy produkt i pomówić o przyszłości wirtualnej rzeczywistości. Opowiedziałem historię o tym gdy miałem 11 lat i zaczynałem nauke programowania komputerów, siadałem wtedy w klasie na lekcjach matematyki, pisałem kod w moim zeszycie i szkicowałem obazy świata gdzie mogłem nie tylko operować w świecie stron internetowych 2D, ale przenieść się do kompletnie innej rzeczywistości. Czekałem długo, aby możliwe było prawdziwe doświadczenie tego, o czym marzyłem jako dziecko - i dzisiaj to nastąpiło". 

Źródło: Facebook/Mark Zuckerberg, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze