Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Winnicki: Nikt nie traktuje już poważnie Komisji Europejskiej

zm 7:59 28 lipca 2016
Telewizja Republika
Omawianie kryzysu konstytucyjnego w Polsce, kiedy Unia Europejska wstrząsana jest serią tak poważnych wydarzeń, pokazuje, że KE jest oderwana od rzeczywistości – mówił w studiu Telewizji Republika poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

Wczoraj Komisja Europejska przedstawiła projekt zaleceń ws. kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Jak poinformował po posiedzeniu KE Frans Timmermas, komisja "przyjęła zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa", gdyż nowa ustaw o Trybunale "nie rozwiązuje kluczowych problemów". CZYTAJ WIĘCEJ

Państwa narodowe decydują o przyszłości Europy

Jak podkreślał w poranku Telewizji Republika Robert Winnicki, kontynuowanie przez KE tego tematu pokazuje, że organ ten jest "oderwany od rzeczywistości".

– Unia Europejska jest wstrząsana serią poważnych wydarzeń, wydarzeń związanych z kryzysem migracyjnym, kryzysem kultury, a komisarze szukają wroga zastępczego (...) zresztą nikt tego nie traktuje poważnie – tłumaczył poseł.

Jak dodał, w wyniku takich decyzji KE, "pewien stan lekceważenia tej kwestii w polskiej debacie politycznej" będzie też przenosił się na arenę międzynarodową. – Nikt nie traktuje już poważnie Komisji Europejskiej, bo wracamy do momentu kiedy wiadomo, że to rządy narodowe decydują o przyszłości Europy – mówił Winnicki.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

O sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj rozmowy Theresy May z premier Szydło

MSZ: Działania Komisji Europejskiej ws. TK narażają ją na utratę autorytetu

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze