Williams znowu za mocna, Radwańska odpada w półfinale Indian Wells

Agnieszka Radwańska
facebook.com/BNPPARIBASOPEN

Agnieszka Radwańska przegrała po zaciętym meczu 4:6, 6:7(1:7) z Sereną Williams i odpadła z turnieju WTA w Indian Wells. Amerykanka w finale zmierzy się Wiktorią Azarenką.

Niestety już po raz dziesiąty w ich oficjalnych potyczkach najlepsza polska tenisistka nie była w stanie pokonać utytułowanej rywalki. Radwańska dobrze zaczęła to spotkanie przełamując Williams już w pierwszym gemie. Sama pewnie grała przy swoim podaniu i dzięki temu wyszła na prowadzenie 3:1. Wtedy przy serwisie liderki rankingu WTA, podczas gry na przewagi Polka miała trzy break pointy. Niestety Amerykanka zdołała się wybronić, co dodało jej animuszu. Krakowianka zdołała jeszcze wygrać swój kolejny serwis, ale potem Williams zdobyła cztery kolejne gemy i całego seta.

W drugiej partii tenisistka z USA kontynuowała serię i wyszła od razu na prowadzenie 3:0, wygrywając przy tym 11 piłek z rzędu. Radwańska jednak się nie załamała, zdołała odrobić straty i doprowadzić do remisu 3:3. Następnie obie zawodniczki wygrywały swoje podania aż do stanu 5:5, kiedy to Polce udało się przełamać Williams by następnie stanąć przed szansą rozstrzygnięcia seta własnym serwisem. Niestety Krakowianka nie była w stanie tego dokonać. Amerykanka ponownie się zmobilizowała, wygrała podanie Radwańskiej, a następnie zupełnie zdominowała tie-breaka zwyciężając do jednego i wyeliminowała naszą tenisistkę z turnieju. W finale Williams zmierzy się z Wiktorią Azarenką, która pokonała Karolinę Pliskovą 7:6, 1:6, 6:2. Polka pomimo porażki w najbliższym rankingu WTA awansuje na 2 miejsce.

Źródło: wtatennis.com