Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wileński Oddział Związku Polaków na Litwie ma nowego prezesa

am 16:48 19 listopada 2017
Wilnopixabay.com
Ożywienie działalności i podjęcie działań w celu zwiększenia atrakcyjności dla młodych ludzi to postulaty nowego prezesa Oddziału Miejskiego Związku Polaków na Litwie, Marka Jakubiaka.

– Mamy duży potencjał, którego nie wykorzystujemy, znajdujemy się w pewnej stagnacji, dlatego też moim zadaniem jest ożywienie oddziału wileńskiego Związku Polaków na Litwie poprzez realizację większej liczby projektów i aktywizację młodzieży - powiedział prezes.

Marek Jakubiak objął stanowisko prezesa wileńskiego oddziału ZPL na wczorajszej konferencji sprawozdawczo-wyborczej tej organizacji. Miejsca ustąpiła 75-letnia Alicja Piotrowicz, która piastowała to stanowisko przez ponad 10 lat. Decyzję o rezygnacji podjęła ze względów zdrowotnych.

Zmianę w wileńskim oddziale ZPL Polacy na Litwie odbierają jako zapowiedź zmiany we władzach centralnych organizacji. Od 2002 roku prezesem największej na Litwie polskiej organizacji jest 64-letni Michał Mackiewicz. Najbliższy zjazd ZPL i wybór nowych władz odbędzie się w maju 2018 roku.

Związek Polaków na Litwie powołany został w 1989 roku. Obecnie zrzesza niemal 10 tys. osób.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze