Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiemy kiedy nastąpią wypłaty "trzynastek" i "czternastek" oraz komu przysługują

AR 12:59 17 stycznia 2021
Według przewidywań, pieniądze mają trafić do ok. 6 mln emerytów.umrajgrod.pl
13. i 14. emerytura to świadczenia będące dodatkiem do emerytur i rent. Trzynasta emerytura zostanie wypłacona już po raz trzeci, z kolei czternasta jest w Polsce nowością.

- Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane  - zapewniała minister Marlena Maląg. 

Kiedy zostaną wypłacone 13. i 14. emerytury?

Podobnie jak w poprzednich latach, trzynasta emerytura ma zostać wypłacona w kwietniu. Wysokość "trzynastki" ma w tym roku ma wynieść ok. 1020 zł na rękę.

Wypłata aktualnie czternastej emerytury planowana jest na czwarty listopad i grudzień tego roku. Zgodnie z zapowiedziami, po wszystkich potrąceniach seniorzy "na rękę" dostaną 1068,50 zł.

- Zakładamy, że czternastą emeryturą otrzyma ok. 9,1 mln osób. Zdecydowana większość, bo aż 7,9 mln osób, otrzyma wypłatę w pełnej wysokości – zapowiedziała minister rodziny Marlena Maląg. 

Komu one przysłują?

14. emerytura przysługuje emerytom i rencistom ZUS i KRUS, emerytom mundurowym, inwalidom wojennym i wojskowym oraz osobom pobierającym emeryturę w ramach programu "Mama 4 plus". Z kolei pełną 14. emeryturę otrzymają tylko te osoby, których comiesięczna emerytura nie przekracza 2900 zł. Jeśli emeryt otrzymuje większą kwotę, wysokość 14. emerytury będzie mniejsza.

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze