Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiemy, kiedy może się odbyć spotkanie prezydentów Polski i USA

M.N. 19:10 17 czerwca 2020
Andrzej Duda, Donald Trump / By The White House from Washington, DC - President Trump Meets with President Duda of Poland, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79660269
Spotkanie prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa jest planowane na środę 24 czerwca. Trwa ustalanie szczegółów wizyty.

Nieoficjalnie dowiedział się o tym w Białym Domu korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu urzędu amerykańskiego prezydenta.

W najbliższych dniach może dojść do spotkania prezydenta Andrzej Duda z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem w Waszyngtonie - pisze w środę na swojej stronie internetowej gazeta "Politico". Według dziennika Duda prawdopodobnie uda się do stolicy USA w przyszłym tygodniu.

"Politico" powołuje się na dwa źródła w amerykańskiej administracji. Jedno z nich poinformowało, że prezydent Polski przybędzie do USA "wkrótce", drugie natomiast zdradziło, że wizyta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie może odbyć się w przyszłym tygodniu.

Według dziennika urzędnicy gabinetów prezydenckich obu krajów obecnie prowadzą rozmowy w tej sprawie. "Politico" podkreśla, że Duda byłby pierwszą głową państwa, która odwiedziłaby Waszyngton od początku wybuch pandemii koronawirusa.

Źródło: IAR, PAP, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze