Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiemy, dlaczego Miedwiediew podał się do dymisji

JJ 17:57 15 stycznia 2020
Dmitry Medvedev [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Dziś po południu media poinformowały, że rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew, wraz z całym gabinetem podał się do dymisji. Ustępujący szef rosyjskiego rządu ujawnił już więcej szczegółów na ten temat.

Jak donoszą media, Miedwiediew poinformował, że jego decyzja ma związek z propozycjami zmiany Konstytucji Federacji Rosyjskiej, złożonymi przez prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Głowa państwa przyjęła dymisję rządu, dziękując ministrom za dotychczasową pracę, mimo iż w ocenie Putina „nie wszystko się udało”. Rosyjski przywódca powierzył także członkom rządu pełnienie swoich funkcji aż do czasu utworzenia nowego gabinetu. 

Niemal od razu po tej decyzji kurs rubla spadł o 30 kopiejek, do 61,725 rubli za 1 dolara. Jest to najniższy poziom w ciągu ostatniego tygodnia.

Miedwiediew ma objąć teraz nowe stanowisko. Putin miał wyznaczyć go na nowo stworzony urząd wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i powierzyć to stanowisko właśnie Miedwiediewowi. Szefem Rady jest prezydent, co wynika z Konstytucji Rosji. W związku z powyższym, urząd premiera Rosji obejmie najprawdopodobniej polityk inny niż Dmitrij Miedwiediew. 

 

Źródło: TVP Info, media

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze