Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielkie święto plonów w Spale. Prezydent: Rolnictwo polskie, polska wieś, polscy rolnicy mają ogromne znaczenie

PR 12:56 15 września 2019
Grzegorz Jakubowski / KPRP
Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odprawiona w Kaplicy Polowej AK w Spale (Łódzkie) rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

 

Prezydent - który uczestniczy w dożynkach w Spale - podkreślał, że rolnictwo jest "ogromnym segmentem polskiej gospodarki". 

- To jest wielka liczba obywateli naszego kraju, którzy spełniają niezwykle doniosłą rolę społeczną. Bo co robią? Bo przede wszystkim zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. To jest absolutny fundament - mówił prezydent.

Podkreślił, że w rolnictwie chodzi także o względy tożsamościowe, kulturowe, o to, co tak niezwykle ważne dla budowy tkanki społecznej, narodowej.

- To wszystko jest zasługa i dorobek polskiej wsi i skarbnica tych właśnie wszystkich elementów tak bardzo potrzebnych i tak bardzo silnie wpisanych w naszą kulturę - powiedział. Jak ocenił, "rolnictwo polskie, polska wieś, polscy rolnicy mają ogromne znaczenie, również państwowotwórcze".

Prezydent wyraził również nadzieję, że "przez te cztery lata nastąpiło w polskim rolnictwie wiele dobrych zmian, przede wszystkim w polskich domach rolniczych, bo to jest sprawa niezwykle istotna". Mówiąc o programach wdrożonych przez rząd PiS, prezydent wspomniał o wsparciu dla rodziny.

- Tych dzieci w rodzinach mieszkających na wsi jest z reguły więcej niż dzieci mieszkających w rodzinach żyjących w mieście. Siłą rzeczy w związku z tym ludzie polskiej wsi, polscy rolnicy, w większym stopniu są beneficjentami programu 500+ i bardzo dobrze, dlatego że z reguły też niestety dochody do tej pory na wsi były mniejsze, więc to jest istotne wsparcie dla rodziny wiejskiej i jednocześnie taki sygnał, bardzo mocny, ze strony polskiego państwa, że szanuje rodziny wychowujące dzieci, że dziękuje za ten trud wychowania i chce pomóc w tym wychowaniu właśnie poprzez to bardzo ważne świadczenie - powiedział prezydent.

 

Czytaj także:

Piękne słowa prezydenta do rolników: Dzięki ich miłości do polskiej ziemi...

Źródło: prezydent.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze