Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielki sukces ministra Bańki! Został reprezentantem Rady Europy w Światowej Agencji Antydopingowej

lml 13:23 5 kwietnia 2017
twitter.com/PremierRP
– To wielka nobilitacja dla polskiego rządu i wielka odpowiedzialność. W imieniu Europy będziemy walczyć o czysty sport – powiedział podczas konferencji prasowej minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka został przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Witold Bańka będzie reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy. Kandydatura Witolda Bańki została jednogłośnie poparta przez wszystkie państwa reprezentowane w Komitecie RE ds. WADA (CAHAMA). Jeszcze nigdy żaden Polak nie został wybrany do światowych struktur antydopingowych na stanowisko o takim znaczeniu.

– To sukces osobisty ministra Witolda Bańki, ale też sukces Polski – podkreśliła premier Beata Szydło. – To wielka nobilitacja dla polskiego rządu i wielka odpowiedzialność. W imieniu Europy będziemy walczyć o czysty sport – dodał minister Bańka.

Światowa Agencja Antydopingowa to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Powstała w 1999 r. ze wspólnej inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i władz publicznych całego świata, które podpisały w tej sprawie deklarację. 

 

Źródło: msport.gov.pl, twitter.com/PremierRP, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze