Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielki powrót polskich przewoźników? Rząd wspomaga konkurencje dla niemieckiego Flixbusa

AK 13:52 13 czerwca 2018
fot. PKS Polonus
Rusza państwowy PKS Polonus Partner. Pod tym szyldem zjednoczyło się 7 polskich przewoźników. Polonus będzie operował na 50 liniach krajowych, a dysponować ma 130 autokarami. Jednak marka zapowiada, że to dopiero początek. Ma być więcej przewoźników i dalszy rozwój.

Obecnie pod szyldem PKS Polonus znajduje się 7 przewoźników: Polonus, Żak Express z woj. podlaskiego, PKS Elbląg, Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego, Neobus i AlbatrosBus z woj. podkarpackiego

 

Według projektu przewoźnicy będą ze sobą silne współpracować. W praktyce, będą przykładowo możliwe przesiadki pomiędzy autokarami poszczególnych przewoźników na jednym bilecie i w ramach jednej podróży. Już teraz jest także aktywna platforma PolonusPartner.pl, na której będą równocześnie dostępne bilety wszystkich przewoźników. Przewidziany jest również program lojalnościowy, który zakłada powrót 5% od każdego zakupu na konto pasażera.

 

Dla pasażerów przewidziano również inne udogodnienia. Przedstawiciele PKS Polonus zapowiadają, że każdy autobus będzie wyposażony w WIFI, gniazdka 230V wejścia USB, klimatyzację czy przyciemniane szyby. Co wyróżnia PKS Polonus na tle konkurencji, to stałe zniżki dla dzieci, uczniów, studentów oraz emerytów.

 

Program konsolidacji polskich przewoźników realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. To wszystko w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę

 

Polonus Partner stawia sobie za cel stać się poważną konkurencją dla Flixbusa. Niemiecki przewoźnik pod koniec ubiegłego roku przejął szkockiego PolskiegoBusa, tym samym przejmując jego pozycję lidera na polskim rynku.

polonus_1_670

Źródło: fly4free.pl // tvp.info

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze