Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielkanocny lockdown we Włoszech. Dziesiątki tysięcy szczepień i kontroli na ulicach

IO 19:57 3 kwietnia 2021
Obecnie zakażonych są co najmniej 564 tysiąceFot. PAP/EPA/PAOLO SALMOIRAGO
Dziesiątki tysięcy szczepień przeciw koronawirusowi i tysiące policyjnych kontroli na ulicach - tak wyglądał w Wielką Sobotę pierwszy dzień wielkanocnego lockdownu we Włoszech. W całym kraju ograniczona jest możliwość wychodzenia z domu.
W Palermo na Sycylii w Wielką Sobotę szczepienia prowadzone były także w wielu kościołach. Media informują, że operacja w parafiach przebiega sprawnie.

Władze stołecznego regionu Lacjum ogłosiły, że w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny zaszczepionych zostanie ponad 50 tysięcy osób. Personel medyczny z Rzymu i okolic będzie pełnił dodatkowe dyżury w punktach szczepień.

Dotychczas w kraju zaszczepiono ponad 10,8 miliona osób, w tym dwiema dawkami prawie 3,4 miliona.

Na kwiecień rząd zapowiada znaczne przyspieszenie szczepień i realizację celu, jakim jest podawanie do pół miliona dawek dziennie. Obecnie jest to około 300 tysięcy szczepień.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że minionej doby w związku z Covid-19 zmarło 376 osób i potwierdzono 21 261 nowych zakażeń w 359 tysiącach testów.

Bilans zmarłych wzrósł do 110 704. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wynosi ponad 3,6 mln, z których wyleczonych są prawie 3 miliony. Obecnie zakażonych są co najmniej 564 tysiące.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze