Wielka pogoń i wygrana AS Monaco

AS Monaco zwyciężyło 3:2 z Montpellier w meczu siódmej kolejki ligi francuskiej. Po pierwszej połowie nie wiele wskazywało na zwycięstw gości, gdyż popularni "Czerwono-Biali" przegrywali to spotkanie 0:2.

Wynik spotkania otworzył Daniel Congre który strzelił gola po rzucie rożnym. W ostatniej minucie pierwszej połowy padła kolejna bramka po stałym fragmencie gry, a do własnej siatki trafił napastnik AS Monaco, Guido Carillo.

Zawodnicy Montpellier schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, lecz już w 56. minucie Fabio Coentrao dał nadzieję kibicom swojej drużyny. Dziewięć minut później był już remis, a strzelcem gola okazał się Thomas Lemar. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, zawodnicy Monaco zdołali zdobyć decydującego gola. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, bramkę z rzutu karnego zdobył Fabinho.

Po siedmiu kolejkach spotkań, AS Monaco zajmuje 10. miejsce w tabeli z 11. oczkami na koncie. Montpellier jest ostatnie i ma zaledwie jeden punkt.