Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania: strzelanina na komisariacie. Nie żyje 54-letni funkcjonariusz

ASy 13:30 26 września 2020
Londyńska policjaFlickr
Brytyjski policjant został zastrzelony w porannych godzinach w piątek przez człowieka, który był przetrzymywany na posterunku policji w południowym Londynie.

Policja powiedziała, że incydent miał miejsce około 2:15 rano, kiedy mężczyzna był przetrzymywany w Croydon Custody Centre. Oficerowi natychmiast udzielono pomocy, ale ostatecznie  zmarł w szpitalu.

23-letni sprawca po popełnieniu przestępstwa następnie sam skierował broń na siebie próbując popełnić samobójstwo. Został przewieziony do szpitala z raną postrzałową i znajduje się tam obecnie w stanie krytycznym. Oficerowie nie otworzyli ognia.

Szef londyńskiej policji Cressida Dick powiedział, że ten incydent był "naprawdę szokujący”:

-  Robimy wszystko, co w naszej mocy, by ustalić motyw zabójstwa – powiedział mediom.

Ofiarą strzelaniny jest  54-letni Matt Ratan, sierżant aresztu.

Incydent ten został przekazany Niezależnemu Urzędowi ds. Zachowania Policji (IOPC), który stwierdził, że podejrzany 23-latek  został aresztowany za posiadanie narkotyków i amunicji.

Podczas gdy oficerowie przygotowywali się do przeszukania go przy pomocy wykrywacza metalu, młody mężczyzna otworzył ogień i zabił 54-letniego funkcjonariusza.

Premier Boris Johnson przekazał rodzinie zastrzelonego policjanta kondolencje:

- Mamy ogromny dług wobec tych, którzy ryzykują własnym życiem, by nas chronić.

Zabójstwo oficera jest rzadkim wydarzeniem w Wielkiej Brytanii, gdzie większość policji pozostaje rutynowo nieuzbrojona. BBC podało, że tylko 16 innych londyńskich policjantów zostało zabitych z broni palnej od czasów drugiej wojny światowej.

 

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze