Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania: 260 osób zarażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby

AS 15:54 28 marca 2020
pixabay
260 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co jest największą do tej pory liczbą od początku epidemii - podało w sobotę brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Podany bilans zakażonych jest aktualny na godz. 9 rano w sobotę, zaś zmarłych - na godz. 17 w piątek. Dane dotyczące zakażeń i zgonów w związku z koronawirusem dotyczą doby od godz. 17 jednego dnia do godz. 17 dnia następnego.

 

Sobotni bilans okazał się trzecim z rekordową liczbą zgonów w ciągu doby - w podanym w czwartek po raz pierwszy przekroczyła ona 100, a w piątkowym bilansie wyniosła 181.

 

Spośród 260 nowych zgonów 247 miało miejsce w Anglii, siedem w Szkocji, cztery w Walii i dwa w Irlandii Północnej. Łączny bilans ofiar śmiertelnych w poszczególnych częściach składowych Zjednoczonego Królestwa to 926 zmarłych w Anglii, 40 w Szkocji, 38 w Walii i 15 w Irlandii Północnej.

 

Jak podało ministerstwo zdrowia, w całym kraju na obecność koronawirusa przebadano dotychczas 120 776 osób, z czego 17 089 testów przyniosło wynik pozytywny. Oznacza to wzrost wykrytych zakażeń w ciągu doby o 2510.

 

Wielka Brytania zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem zakażeń koronawirusem, i siódme pod względem liczby zgonów przez niego spowodowanych.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze