Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka akcja IPN! Uczniowie otrzymają zeszyty z wizerunkami ojców niepodległości

M.N. 18:39 31 sierpnia 2018
ipn.gov.pl
3 września 2018 roku, podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019, Instytut Pamięci Narodowej przekaże pierwszoklasistom zeszyty z wizerunkami Ojców Niepodległości oraz długopisy i ołówki z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Akcję organizują oddziały IPN w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie uczniowie otrzymają zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego. Zeszyty otrzyma blisko 40 tysięcy pierwszoklasistów. Przedstawiciele oddziału wrocławskiego wezmą udział w inauguracji roku szkolnego w Lutyni, Wałbrzychu, Głuszycy, Borowej, Świętej Katarzynie, Oleśnicy, Wrocławiu, Nysie i Opolu. 

Na terenie gdańskiego oddziału IPN uczniowie z województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego otrzymają zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Hallera oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczyste wręczenie „Zeszytów niepodległości” odbędzie się podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. kadm. Włodzimierza Steyera w Krokowej oraz Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie. Inauguracji roku szkolnego w Krokowej towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” wpisującej się w biało-czerwony szlak „Moja Niepodległa”.

W Małopolsce pierwszoklasiści otrzymają zeszyty z Józefem Piłsudskim na okładce. W inauguracji roku szkolnego w Stróży weźmie udział prezes IPN dr Jarosław Szarek. Pracownicy oddziału krakowskiego IPN przybędą na uroczystości szkolne w Krakowie, Tarnowie i kilku innych miejscowościach by przekazać uczniom pakiety edukacyjne.

Oddział IPN w Poznaniu zaangażował się w wojewódzkie uroczystości inauguracyjne w III LO im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie oraz w Zespole Szkół w Rzepinie. Uczniowie na terenie Wielkopolski otrzymają 50 tys. zeszytów z wizerunkiem Józefa Hallera.

 

Zeszyty z portretami Józefa Hallera i Ignacego Daszyńskiego zostaną przekazane dzieciom przez Oddział IPN w Lublinie podczas inauguracji roku szkolnego w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Rzeszowski oddział IPN przygotował na terenie woj. podkarpackiego akcję, w ramach której wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych w Przemyślu otrzymają 3 września materiały edukacyjne, przekazane podczas specjalnego spotkania z dyrektorami szkół, zorganizowanego przez Urząd Miasta. Ponadto uczniom trzech szkół podstawowych w Rzeszowie oraz szkół podstawowych w Handzlówce, Rudnej Wielkiej i Przemyślu zeszyty i ołówki wręczą uroczyście podczas inauguracji roku szkolnego pracownicy oddziału IPN. 

Akcja rozpowszechniania zeszytów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbywa się także w województwie śląskim. 50 tys. pierwszaków otrzyma zeszyty z podobiznami Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego, m.in. podczas specjalnych spotkań w Bielsku-Białej, Częstochowie, Rybniku, Gliwicach, Sosnowcu, Bytomiu i Katowicach oraz na uroczystościach inaugurujących rok szkolny w Chorzowie i Bytomiu. 

W Łódzkiem uczniowie otrzymają zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. O założeniach akcji „Mój pierwszy zeszyt” podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu opowie dyrektor łódzkiego oddziału IPN.

Oddział IPN w Szczecinie zainauguruje rozdawanie zeszytów pierwszoklasistom na apelu rozpoczynającym rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie. Natomiast na wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Czartajewie naczelnik biura edukacji w białostockim oddziale IPN zaprezentuje komplet złożony z zeszytu z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz długopisu, przygotowany przez IPN dla pierwszoklasistów z województwa podlaskiego. 

Oddział IPN w Warszawie weźmie udział w inauguracji roku szkolnego w szkole podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Dyrektor oddziału i naczelnik biura edukacji wręczą zeszyty z podobizną Ignacego Jana Paderewskiego na okładce oraz ołówki sześćdziesięciu pierwszoklasistom. Dzieci otrzymają także komiksy i breloczki z komiksowym bohaterem Antkiem Srebrnym. Pozostałe zeszyty trafią do uczniów innych szkół w Warszawie, a także m.in. w Ostrołęce, Siedlcach, Radomiu, Ciechanowie i Płocku.

Źródło: ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze