Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Większość Polaków zdecydowała! Chcą baz NATO na polskiej ziemi!

sm 12:30 5 czerwca 2018
fot. Twitter
67 proc. Polaków opowiada się za stacjonowaniem w naszym kraju wojsk innych krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego - wynika z przeprowadzonego pod koniec maja sondażu CBOS. Sondaż pokazuje jasno, że polityka obecnego rządu odnośnie bezpieczeństwa naszej Ojczyzny jest popierana przez większość Polaków!

Ogólnie za stacjonowaniem innych państw NATO na polskiej ziemi opowiedziało się 67 proc. Polaków. Przeciwnicy obecności żołnierzy Sojuszu na terytorium Polski stanowią natomiast 22 proc. ankietowanych.

Sondaż pokazuje również, że wzrósł odsetek Polaków, którzy są przekonani, że możemy być pewni zaangażowania sojuszników NATO-wskich w ewentualną obronę granic naszego kraju. Stanowisko takie podzieliło 61 proc. badanych, z czego 11 proc. uważa, że możemy być zdecydowanie pewni okazania solidarności przez sojuszników, a zdaniem 50 proc. jest to raczej pewne.

CBOS zbadał też w maju m.in. stanowiska Polaków ws. poparcia dla przynależności naszego kraju do Paktu Północnoatlantyckiego. Pozytywny stosunek do członkostwa Polski w NATO zadeklarowało 79 proc. Z kolei przeciwko członkostwu Polski w Sojuszu to tylko 3 proc. Polaków.

Polityka bezpieczeństwa Polski, rozpoczęta jeszcze za Antoniego Macierewicza jako ministra Obrony Narodowej jest akceptowana i popierana przez większość Polaków. Dlatego wszelkie utyskiwania przeciwników sojuszu, powinno być traktowane jako wpływ ruskiej agentury. 

 

Źródło: Onet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze