Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceszef MSZ z wizytą w Wilnie. "Edukacja polska na Litwie jest dla Warszawy problemem numer jeden"

zm 12:21 19 stycznia 2016
Wilno. Strajk w obronie języka polskiego i polskiego szkolnictwa na Litwiewilnoteka.lt
W ubiegłą niedzielę w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyło się spotkanie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Janem Dziedziczakiem. Tematami spotkania była współpraca pomiędzy mniejszością polską a władzami w Warszawie, priorytety w rozwoju kultury polskiej na Litwie oraz sytuacja Polaków.
Spotkanie odbyło się na zaproszenie Związku Polaków na Litwie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.
 
Minister Jan Dziedziczak oraz ambasador RP na Litwie Jarosław Czubiński, Konsul Generalny RP w Wilnie Stanisław Cygnarowski i prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" Longin Komołowski spotkali się z liderami Związku Polaków na Litwie, Akcji Wyborczej Polaków na Litwie i Forum Rodziców Szkół Polskich na Litwie.
 
Jak podkreślono podczas spotkania, polski rząd chce być zaangażowany w życie swoich obywateli poza granicami kraju i przywiązuje dużą wagę do problemów naszych rodaków z Litwy.
 
Głównym tematem, który poruszono podczas wizyty, było szkolnictwo polskie na Litwie oraz trudności z jakimi spotykają się pracownicy i dyrektorzy placówek. – Edukacja polska na Litwie jest dla Warszawy problemem numer jeden i rząd polski będzie z cala mocą zabiegał o poprawę tej sytuacji – podkreślał wiceminister Dziedziczak.

Źródło: msz.gov.pl, kresy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze