Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceszef MSWiA tłumaczy poziom skomplikowania poszukiwań 5-letniego Dawidka. "To ogromne wyzwanie i problem"

am 7:58 17 lipca 2019
Telewizja Republika
– Chcielibyśmy innej opozycji. Ta jest bezideowa, oszukiwała Polaków przez osiem lat. Chcielibyśmy takiej, która ma program, która jakościowo licytuje się na rozwiązania dla Polaków – mówił wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, goszcząc w porannym programie Telewizji Republika. Rozmowę poprowadziła red. Ilona Januszewska.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. Chłopca na razie nie odnaleziono.

– Cała Polska żyje tym problemem. Policja i inne służby robią wszystko, by znaleźć Dawidka. Wciąż mamy nadzieję, że zdrowego, lecz ta możliwość staje się coraz mniej prawdopodobna. Trzeba powiedzieć, że postępu w tej sprawie nie ma. To ogromne wyzwanie i problem – nie mamy tutaj do dyspozycji przełomowych śladów. To największa operacja policyjna z czasów, które możemy przywołać z pamięci. Niestety akcja wciąż trwa—rozpoczął minister Zieliński.

Poprawa relacji z partnerami w UE

– Do tego będziemy dążyć. Mamy jednak przykłady partnerów w Unii Europejskiej, którzy ostatnio pogwałcili umowy, do których się zobowiązali. Głos Prawa i Sprawiedliwości od początku tej kadencji w Parlamencie Europejskim wybrzmiewał bardzo mocno – tłumaczył polityk, odnosząc się do podwójnego odrzucenia kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefa komisji w PE.

CZYTAJ WIĘCEJ: Beata Szydło nie zostanie szefową komisji w PE. Grillowania polskiej premier ciąg dalszy!

 

– PiS ma program, nie składamy obietnic bez pokrycia. Jesteśmy wiarygodni i dotrzymujemy słowa we wszystkim. W trakcie realizacji programu dokładaliśmy kolejne cegiełki. Konwencja PiS była szerokim spektrum programowym. Platforma Obywatelska nie miała nigdy programu. Wcześniej nie mieli pieniędzy na nic, teraz niby mają na wszytko – mówił polityk.

– Chcielibyśmy innej opozycji. Ta jest bezideowa, oszukiwała Polaków przez osiem lat. Chcielibyśmy takiej, która ma program, która jakościowo licytuje się na rozwiązania dla Polaków. To opozycja, której głównym założeniem jest negacja – dodał.

Politycy Kukiz’15 dzwonią?

– Znane są niektóre decyzje o przejście do nas. Na pewno posłowie tego klubu zastanawiają się co z nimi. To dziś bardzo słabe ugrupowanie. W istocie to nie jest nasze zmartwienie. Przed nami dużo pracy – podsumował.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze