Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceszef MON zainaugurował działalność Centrum Badań nad Bezpieczeństwem

dmc 16:23 1 czerwca 2016
FOT. ROBERT SUCHY/ CO MON
W Akademii Obrony Narodowej w Warszawie powstało Centrum Badań nad Bezpieczeństwem. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, ośrodek powołano z myślą o potrzebach organów Wojska Polskiego i instytucji państwa.

– Utworzenie Centrum jest konsekwentnym realizowaniem planu. Cel tego działania to wyraźna zmiana programowa, jeśli chodzi o poziom naukowy i dydaktyczny uczelni. Wyzwaniem jest dla nas to, aby stworzyć najlepszy ośrodek – mówił podczas uroczystości wiceminister obrony narodowej Wojciech Fałkowski.

W strukturze Centrum znaleźli się: prof. Andrzej Zybertowicz, dr Jerzy Targalski i dr Krzysztof Iwanek. – Naszym potencjałem będzie umysł i kreatywność – powiedział prof. Zybertowicz. Nowa placówka ma składać się z Ośrodka Studiów nad Wyzwaniami Cywilizacyjnymi, Ośrodka Badań Azji oraz Ośrodka Studiów Przestrzeni Postsowieckiej. Według wiceszefa MON, pierwsze analizy opracowane przez Centrum mogą pojawić się jesienią. 

Od 1 października 2016 r. Akademię Obrony Narodowej zastąpi Akademia Sztuki Wojennej. Uczelnia ma przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy, ale również osoby cywilne w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i obronności państwa, w szczególności na potrzeby administracji centralnej i samorządu terytorialnego.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze