Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paweł Mucha: Prezydent Duda stoi po stronie życia

ASy 21:52 24 października 2020
Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł MuchaPAP/Wojciech Olkuśnik
W sobotę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że dziś nie mamy takiej sytuacji w szczycie zachorowań, żeby można było aprobować zachowania polityków, którzy "wyprowadzają ludzi na ulice wbrew wszelkim przepisom, także epidemicznym".
Jak dodał Mucha w TVN24 "z drugiej strony powinniśmy móc z sobą rozmawiać językiem innym niż wulgaryzmy i niesamowita agresja, która pojawia się w toku tych protestów, wymierzona bardzo często też w polityków, a nie politycy wydali to orzeczenie, tylko jest to rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego".

W czwartek Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Od piątku wieczorem w wielu miastach w Polsce organizowane są protesty przeciwko wyrokowi TK.

- TK rozstrzyga wniosek o zbadanie ustawy z konstytucją i orzeczenie TK dotyczy prawa, bo Trybunał jest takim negatywnym ustawodawcą. Jeżeli jest stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustawy, to ten przepis przestaje obowiązywać, przestaje być elementem systemu prawnego, więc TK rozstrzyga - przypomniał Mucha.

Jak jednocześnie podkreślił "zwłaszcza matka dziecka niepełnosprawnego ma prawo oczekiwać szczególnej opieki i ochrony ze strony państwa":

- Tutaj odpowiednie działania musi podjąć ustawodawca, jeśli chodzi o skutki prawne tego orzeczenia TK - wskazał.

- Co do przesłanki aborcji eugenicznej pan prezydent publicznie się wypowiadał, że stoi po stronie życia, że jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej - dodał Mucha.

Rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska deklarowała w czwartek po wyroku TK, że żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy. Jak zapowiedziała, program "Za życiem" zostanie poszerzony, aby zapewnić opiekę każdemu dziecku, rodzącemu się z poważną chorobą czy wadami i zostanie powołana komisja nadzwyczajna, która przedstawi nowelizację przepisów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze