Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceprezydent Zielonej Góry odwołany. Wnioskowało o to CBA

MAD 9:31 1 kwietnia 2017
Telewizja Republika
Kilka dni temu pisaliśmy o wniosku CBA o odwołanie z funkcji zastępcy prezydenta Zielonej Góry Krzysztofa Kaliszuka. Miało mieć to związek z nieprzestrzeganiem przepisów ustawy antykorupcyjnej. Od 31 marca Kaliszuk przestał być zastępcą prezydenta miasta.

„Odwołuje się Pana Krzysztofa Kaliszuka ze stanowiska I zastępcy Prezydenta Miasta Zielona Góra ds. komunalnych i funduszy europejskich z dniem 31 marca 2017 roku. Stosunek pracy (…) na stanowisku I zastępcy Prezydenta Miasta Zielona Góra ds. komunalnych i funduszy europejskich rozwiązuje się z dniem odwołania.” - czytamy w zarządzeniu prezydenta Zielonej Góry, Janusza Kubickiego.

Kilka dni wcześniej o odwołanie Krzysztofa Kaliszuka z zajmowanego stanowiska wnioskowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według danych CBA Kaliszuk miał nie przestrzegać przepisów ustawy antykorupcyjnej, wbrew zakazowi zasiadając w zarządzie Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Kaliszuk przedstawił oświadczenie, w którym twierdził, że nie dopuścił się przekroczenia przepisów. Pisał, że uzyskał opinie prawne potwierdzające brak przeciwwskazań do pełnienia obu funkcji – członka zarządu Stowarzyszenia i wiceprezydenta Zielonej Góry.  

Źródło: bip.zielonagora.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze