Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wicepremier Emilewicz informuje o specjalnym funduszu dla branży turystycznej

PZ 15:46 31 lipca 2020
premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewiczflickr.com
Jadwiga Emilewicz wskazała, że rząd pracuje nad stworzeniem funduszu gwarancyjnego, który będzie służył do wypłaty tych zapłaconych, przedpłaconych świadczeń. Wyjaśniła, że chodzi o imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.

Sektor turystyczny otrzyma specjalny fundusz gwarancyjny, który pokryje zwrot pieniędzy klientom za nieodbyte imprezy turystyczne z powodu pandemii – informuje wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Zdaniem minister rozwoju branża turystyczna szczególnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Według niej branża turystyczna może długo wychodzić z kryzysu, ponieważ jest uzależniona od nastrojów konsumentów.

Emilewicz wskazała, że rząd pracuje nad stworzeniem funduszu gwarancyjnego, który będzie służył do wypłaty tych zapłaconych, przedpłaconych świadczeń. Wyjaśniła, że chodzi o imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.

Branża turystyczna z powodu odwołanych lotów, wycieczek zagranicznych ma problemy z kredytowaniem, a minister rozwoju przyznała, że branża ta ma niewielkie "poduszki finansowe" i kredytuje się z wpłat na kolejne sezony.

Wicepremier poinformowała, że w pracy nad projektem zaangażowany jest premier Mateusz Morawiecki, a nowe rozwiązania zostaną uregulowane ustawą. Nowy system będzie zawierał Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który powstał po licznych bankructwach touroperatorów i problemach ze sprowadzeniem turystów do kraju.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze