Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej: CPK to gwarancja niezależności Polski

KW 8:33 4 czerwca 2020
TV Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie Polska na dzień dobry była Anna Gembicka wiceminister funduszy i polityki regionalnej, która mówiła o kampanii wyborczej i funduszach, które mogą uzyskać polskie firmy w ramach programu zakładającego ich rozwój.


 Platforma się pogubiła. Kiedyś chcieli pokazać Polakom, że tylko oni znają się na inwestycjach. Teraz PiS pokazuje, że może robić to lepiej. Uruchomiliśmy wiele programów społecznych. Trwają inwestycje i wciąż są planowane nowe. Polska potrzebuje silnej gospodarki, aby zapewnić miejsce pracy dla naszych obywateli  powiedziała.


 Musimy zdawać sobie sprawę, że gospodarka to system naczyń połączonych. Plan budowy PCK to wynik patrzenia w przyszłość, wynik analiz i tego, jak sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się rozwijać. Dzięki budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego będziemy mieli niezależność. Dodatkowo w CPK prace znajdzie kilkadziesiąt tysięcy osób, rozwinął się regiony w koło. Rozwijana dzięki CPK będzie między innymi sieć kolejowa. PO na ten temat myśli inaczej  mówi o budowie Centralne Portu Komunikacyjnego.


 W tej kampanii ruszamy w Polskę. Mocnym elementem będą spotkania bezpośrednie. Dzięki temu prezydent słucha ludzi i kształtuje politykę w ten sposób, że ważnym elementem jest inicjatywa ludzka.


- Ciesze się z pomysłu zbierania wody i budowy oczek. Miejsca, gdzie jest sucho i występuje susza, musi mieć zbiornik wodny z zapasem wody. To bardzo dóbr pomysł, bo dzięki niemu zwiększy się poziom wody. Dzięki temu można będzie zwiększyć poziom wody. Mamy poza tym plan większej inwestycji  powiedziała na temat budowy zbiorników wodnych.


 Program polega na tym, że firma, która chce wprowadzić innowację technologiczną, może starać się o kredyt technologiczny i premię. Część kredytu może zostać spłacona w ramach funduszy unijnych. Czynniki zależne to wielkość przedsiębiorstwa oraz województwo, gdzie ono jest. Mamy na ten cel 350 milionów złotych. Znieśliśmy dodatkowo limit finansowy dla premii technologicznych. Jest to teraz dobry czas na takie działania  powiedziała o programie, który zakłada pomoc polskim przedsiębiorstwom.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze