Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister energii: Do dwóch lat powinniśmy osiągnąć stabilność w sektorze węgla kamiennego

mg 17:39 4 lutego 2016
telewizja republika
– Błędem byłoby jedynie dosypywanie pieniędzy. Będziemy budować Polski Holding Węglowy. Próbujemy budować konstrukcję energetyczno-górniczą, która łączyłaby te dwie sfery, żeby tworzyć energetyczny rynek, żeby pozyskać środki z rynku i przeprowadzić restrukturyzację kopalń – mówił w Telewizji Republika wiceminister energetyki Grzegorz Tobiszowski.

– Będziemy analizować kopalnię po kopali pod względem majątku, sprzętu i maszyn i zatrudnienia – zapowiadał wiceminister. – Chcemy, żeby powstał Polski Holding Węglowy i Polska Grupa Górnicza – zaznaczał, informując, że pierwsze efekty zmian będą widoczne już w maju-czerwcu. 

Zdaniem Tobiszowskiego, państwo powinno uporządkować sytuację w górnictwie i przejąć większy nadzór m.in. nad normami wydobycia węgla. – Nie ma czegoś takiego, jak wolny rynek dla kopalni. Państwo musi narzucać normy wydobycia, trzeba to uporządkować – zaznaczał. 

– Jesteśmy w stanie obronić się przed rosyjską konkurencją, gdy wykluczymy konkurencję między Holdingiem a Kompanią Węglową – uznał, pytany, czy Polska jest w stanie uniezależnić się od Rosjan w tym zakresie. 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze