Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister Andruszkiewicz chwali wielkie zasługi premiera: stanął twardo w obronie dobrego imienia Polski

PR 13:55 18 lutego 2019
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 który miał odbyć się w Izraelu. Pozostali członkowie grupy Wyszehradzkiej również - solidarnie z Polską - zrezygnowali z wyjazdu do Izraela. Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz przyznał wielkie zasługi premierowi Morawieckiemu.

W poniedziałek przed południem premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczcie V4 w Izraelu.

Decyzja premiera to skutek tego, że w niedzielę izraelski minister spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził: „tak jak powiedział Icchak Szamir , któremu Polacy zamordowali ojca, >Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki<”

Po przekazaniu przez premiera Morawieckiego opinii publicznej informacji o odwołaniu wyjazdu do Izraela na szczyt grupy Wyszehradzkiej, agencja CTK przekazała, że czeski premier Andrej Babiszoznajmił, iż szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się w ogóle – okazując solidarność z Polską.

Do sytuacji odniósł się wiceminister Adam Andruszkiewicz, który pochwalił działanie premiera Morawieckiego.

 

Źródło: twitter, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze