Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważny apel kombatantów dotyczący dekomunizacji ulic. ZOBACZ!

AS 12:36 13 grudnia 2018
Twitter
- Zwracamy się z gorącym apelem do Pana Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Warszawy (...) o nieprzywracanie nazw ulic i obiektów, które w jakikolwiek sposób upamiętniają osoby, organizacje, miejsca i wydarzenia propagujące zbrodniczy system totalitarny, jakim był komunizm - napisali kombatanci.

– My weterani walk o Niepodległość Rzeczypospolitej, represjonowani za wierność Polsce przez niemieckich, sowieckich i komunistycznych zbrodniarzy, zwracamy się z gorącym apelem do Pana Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Warszawy, Pani Ewy Doroty Malinowskiej-Grupińskiej, Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy oraz wszystkich Radnych stolicy, o nieprzywracanie nazw ulic i obiektów, które w jakikolwiek sposób upamiętniają osoby, organizacje, miejsca i wydarzenia propagujące zbrodniczy system totalitarny, jakim był komunizm - napisali kombatanci. 

– W europejskiej i polskiej tradycji nadawanie ulicom, płacom, skwerom i innym obiektom stosownych nazw i patronów ma cel nie tylko porządkowy, ale także, a właściwie przede wszystkim budujący tożsamość kulturową i historyczną miejsca. Ma także charakter edukacyjny, szczególnie dla młodego pokolenia. Jest także formą oddania hołdu wybitnym postaciom z różnych obszarów życia społecznego, w tym w sposób oczywisty bohaterom walk o suwerenność narodu i państwa polskiego. Doświadczenie historyczne Polski i jej niezwyciężonej stolicy Warszawy, musi skłaniać do troski o pamięć historyczną także w sferze polityki nazewnictwa ważnych dla stolicy miejsc - głosi apel. 

– Jesteśmy reprezentantami pokoleń, które osobiście doświadczyły zła i okrucieństwa totalitaryzmów XX wieku. Zwyciężyliśmy, gdyż do końca zachowaliśmy niewzruszoną wiarę w wolną i niepodległą Polskę. Zwyciężyliśmy, bo wierzyliśmy, że krew poległych za Ojczyznę jest ziarnem, które najpierw obumiera, ale potem przynosi obfity plon - napisano w liście. 

Źródło: Telewizja Republika // Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze