Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WAŻNE! W niedzielę w całej Polsce modlitwa wynagradzająca za świętokradztwa i profanacje

8:55 21 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
W niedzielę, 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny…". - Decyzją biskupów, będzie to modlitwa wynagradzająca za świętokradztwa i profanacje - informuje abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

W opublikowanym przez biuro prasowe Episkopatu Polski oświadczeniu abp Stanisław Gądecki podkreśla, że "w tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny". Dodaje jednocześnie, że księża biskupi - obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski - "wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa".

W specjalnym oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, przewodniczący Episkopatu Polski napisał:

- Prosimy, aby po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej mszy świętej odśpiewać suplikację "Święty Boże, Święty Mocny…" .

Do modlitwy wynagradzającej, która odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca, po każdej mszy świętej, zachęcali biskupi również podczas uroczystości Bożego Ciała. Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, nawiązując do śpiewanych podczas procesji suplikacji, mówił:

- Chcemy w ten sposób przeprosić, przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji mszy świętej, parodii procesji Bożego Ciała. Te wydarzenia miały miejsce na ulicach naszych miast.

Kard. Kazimierz Nycz podkreślił też, że śpiewając suplikację, przepraszamy również za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła.

 

Czytaj także:

Wściekłe ataki antyklerykałów idą na marne! Polacy pozytywnie oceniają działalność Kościoła

Źródło: episkopat.pl/

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze