Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne słowa prezydenta: dajemy wielkie świadectwo miłości wobec tych, którzy oddali życie za ojczyznę pod Monte Cassino

pmb 19:45 18 maja 2019
Fot. twitter.com/Kancelaria Prezydenta
Dajemy wielkie świadectwo miłości wobec tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wielkiego szacunku, jakim ta ojczyzna darzy ich ofiarę i bohaterstwo – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystych obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Centralne uroczystości 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino rozpoczęły się o godz. 17. polową mszą świętą na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa polowego Wojska Polskiego generała Józefa Guzdka.

– To jest niesamowite miejsce. Ten kawałek ziemi, tutaj we Włoszech, tak bardzo polskiej. Ten cmentarz, na widok którego ściskają się serca, które zna każdy Polak. Te groby, bohaterów tamtej bitwy, którzy szli przez ziemie włoską, ale chcieli iść z ziemi włoskiej do polskiej (...) ale nie dotarli do niej. Zostali tutaj na tej ziemi, na tym cmentarzu, bo ona ich litościwie przytuliła – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Dziękuję, że dajemy tak wielkie świadectwo miłości do tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wielkiego szacunku, jakim ta ojczyzna (...) ich darzy, ich ofiarę, ich bohaterstwo. Z całego serca wam za to dziękuję.

Źródło: IAR/polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze