Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne słowa Glapińskiego! Dopóki będę prezesem NBP, dopóty Polska nie wejdzie do strefy euro

PR 13:59 30 maja 2019
youtube / Narodowy Bank Polski
Konferencja “Złoty, euro i sprawa polska” odbyła się 22 maja 2019 r. w Teatrze Stanisławowskim - Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Wystąpienie inauguracyjne prof.Adama Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego, pt. "Polski Złoty to silna polska gospodarka" przyniosło bardzo ważne anelizy. - Nie ma żadnych dobrych argumentów na wstąpienie Polski do strefy euro - mówił Glapiński.

 

- Jako prezes NBP muszę przypomnieć że w tym roku świętujemy nie tylko 15-lecie Polski w Unii ale także 100-lecie polskiego złotego i zarazem 20-lecie strefy euro. Te 3 rocznice skłaniają do refleksji nie tylko na temat miejsca Polski w Europie ale także na temat roli jaką własna waluta odgrywa w rozwoju gospodarczym a to z kolei bardzo dobry punkt startowy do pytania – przyjmowac euro czy nie? - mówił Glapiński.

- Nie ma żadnych dobrych argumentów na wstąpienie Polski do strefy euro, ani jeszcze tym bardziej do ERM2. Zamiana złotego na euro, samo usztywnienie kursu wobec euro nie przyspieszyłoby trwającego wzrostu gospodarczego, jedynie zwiększałyby ryzyko destabilizacji makroekonomicznej, nadmiernego zadłużenia, pogorszenia konkurencyjności polskiej gospodarki, a ostatecznie - uzależnienia od pomocy zagranicznej - powiedział.


Zobacz całe przemówienia prof. Glapińskiego.

 Czytaj także:

Sondaż: Polacy jasno opowiedzieli się przeciw euro!

Źródło: youtube / Narodowy Bank Polski

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze