Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne słowa arcybiskupa Gądeckiego! "Szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+"

PR 7:40 8 sierpnia 2019
Wikimedia Commons/Waving Rainbow Flag/Twin Cities Pride Parade/Tony Webster
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, wydał specjalne oświadczenie w sprawie ideologii LGBT+. Hierarcha przekazał w nim apel władz samorządowych "o niepodejmowanie decyzji, które skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet".

 

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski opublikowało oświadczenie przewodniczącego Episkopatu Polski.

- Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje 'flagą wolności', ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym - czytamy w oświadczeniu. 

Abp Gądecki podkreśla, że pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do "ideologii LGBT+” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych).

- Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej - wskazał w oświadczeniu abp Gądecki.


Hierarcha zaznaczył, że osoby przynależące do mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia.

- Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji - podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.

 

 

Gądecki zwrócił się też z apelem do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które - pod pozorem dyskryminacji - skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet.

- Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. 'małżeństw homoseksualnych' oraz możliwości adopcji przez nie dzieci - czytamy w oświadczeniu przewodniczącego KEP.

Na zakończenie oświadczenia przewodniczący Episkopatu Polski odniósł się też fali krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a także do reakcji pracodawców wobec osób wyrażających w pracy swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+.

- Świadczą one o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej - napisał Gądecki.

 

Czytaj także:

Episkopat reaguje na bluźnierstwo, do którego doszło podczas marszu LGBT!

Źródło: KEP, IAR

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze