Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WAŻNE SŁOWA arcybiskupa Gądeckiego: próba zohydzenia Kościoła ma na celu osłabienie ducha narodu

PR 9:45 17 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
- Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła, tak nierozerwalnie związanego z Polską i polskością, ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także osłabienie ducha narodu - napisał w oświadczeniu przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Wydane przez Komisję Episkopatu Polski oświadczenie ma związek z atakami nienawiści wobec katolików w Polsce.

W oświadczeniu abp Gądecki przypomina m.in. słowa św. Jana Pawła II, który mówił: "Bez Chrystusa nie można zrozumieć dziejów Polski". 

- Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania mszy św., wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć. (...) Niestety, w ostatnich tygodniach, zwłaszcza w trakcie trwania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, miało miejsce wiele zdarzeń podających w wątpliwość moją wcześniejszą konstatację. Myślę po pierwsze o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. (...) Myślę także o konkretnych aktach fizycznej napaści na kościoły i samych kapłanów. Szczególnie dotknęło to osobę ks. Ireneusza Bakalarczyka - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu. 

Przewodniczący KEP wspomniał też o profanacjach i aktach bluźnierstwa, do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów.

- Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych - napisał w oświadczeniu abp Gądecki. 

 

 

Abp Gądecki wskazał, że dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny.

- W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła - podkreślił abp Gądecki. 

W wydanym oświadczeniu abp Gądecki poinformował, że biskupi - obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski - wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa.

- Prosimy, aby w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej mszy świętej odśpiewać suplikację »Święty Boże, Święty Mocny...« - zaznaczył przewodniczący KEP. 

Na zakończenie oświadczenia abp Gądecki prosi o modlitwę za ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków.

- Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że walka nie może być silniejsza od solidarności - napisał przewodniczący Episkopatu Polski, cytując św. Jana Pawła II. 

 

 

Czytaj także:

To kolejny przypadek agresji wymierzonej w Kościół. Zdewastowano pomnik i świątynię w Koninie

Źródło: episkopat.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze