Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WAŻNE! Macierewicz: musimy bronić Europy ojczyzn!

M.N. 20:57 22 stycznia 2019
Telewizja Republika
My musimy bronić Europy ojczyzn, która jest pod olbrzymią presją ze strony osi Berlin-Paryż, która chce ją zgnieść, odrzucić bez względu na wszystkie zobowiązania. Oni chcą doprowadzić do hegemoni niemieckiej – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Ryszardem Gromadzkim.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron podpisali dziś w Akwizgranie nowy traktat o współpracy między dwoma państwami. I jednym i drugim nie brakuje w ostatnim czasie problemów, więc należy zadać pytanie: co ten sojusz ma zmienić?
 
Właśnie o tym rozmawiał dziś Antoni Macierewicz razem z red. Gromadzkim. 
 
Dokument został podpisany 22 stycznia, czyli dokładnie w 56. rocznicę zawarcia przez prezydenta Francji Charlesa de Gaulle'a i kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Konrada Adenauera traktatu elizejskiego, zaś pomysł jego uwspółcześnienia padł podczas zeszłorocznych obchodów 55. rocznicy podpisania tamtego dokumentu. Traktat elizejski kończył wielowiekową rywalizację - a czasami wrogość - między Francją a Niemcami i stał się zalążkiem ich działań jako motoru integracji europejskiej.
 
My musimy bronić Europy ojczyzn, która jest pod olbrzymią presją ze strony osi Berlin-Paryż, która chce ją zgnieść, odrzucić bez względu na wszystkie zobowiązania. Oni chcą doprowadzić do hegemoni niemieckiej - mówił na antenie Telewizji Republika były minister obrony narodowej. 

Zobacz najciekawsze wypowiedzi przewodniczącego podkomisji smoleńskiej:

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze