Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne informacje dla fanów piłki nożnej! UEFA rozważa dwa warianty na dokończenie sezonu

M.N. 19:15 14 kwietnia 2020
/ premierleague.com
UEFA ma dwa warianty na dokończenie sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy, wstrzymanego z powodu pandemii koronawirusa - donosi dziennik "As". Na czwartek, 23 kwietnia, planowana jest wideokonferencja Komitetu Wykonawczego.

Pandemia doprowadziła do zawieszenia niemal wszystkich wydarzeń sportowych od ok. połowy marca.

UEFA przełożyła na przyszły rok mistrzostwa Europy, które miały zostać rozegrane między 12 czerwca a 12 lipca. Władze futbolu na Starym Kontynencie mają nadzieję, że sezon klubowy uda się "zamknąć" do końca sierpnia, a według "Asa" na dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy mają dwa pomysły.

 

Pierwszy z nich zakłada wznowienie europejskich pucharów na początku lipca po tym, jak ruszą krajowe rozgrywki. Wówczas można byłoby grać na dwóch frontach jednocześnie, a finały LE i LM odbyłyby się na przełomie lipca i sierpnia.

Druga koncepcja wiąże się ze zmianą formatu europejskich pucharów: od ćwierćfinałów zamiast systemu mecz i rewanż o awansie miałby decydować tylko jeden mecz, rozgrywany na neutralnym gruncie. Szef rozgrywek Giorgio Marchetti uważa, że w takim systemie udałoby się dokończyć sezon w ciągu 14 dni w sierpniu, już po zakończeniu rywalizacji w krajowych ligach.Źródło: sport.radiozet.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze