Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WAŻNE! Donald Trump wygłosił orędzie do narodu. Chodzi o...

M.N. 9:10 6 lutego 2019
Twitter/ @ABC
Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. Jak podkreślił, porządek jego wystąpienia nie jest podyktowany logiką partyjną, ale interesami narodu. - Apeluję, byście wybrali wielkość Ameryki - powiedział.

Trump wygłosił orędzie podczas połączonej sesji obu izb Kongresu w Waszyngtonie. Pierwotnie wystąpienie planowano na 29 stycznia, ale zostało ono przełożone w związku z shutdownem, czyli częściowym zawieszeniem pracy rządu federalnego.

"W XX wieku Ameryka ocaliła wolność, przemieniła naukę, wyznaczyła standardy określające poziom życia klasy średniej jako wzorzec do naśladowania przez cały świat" - powiedział, zwracając się do połączonych izb Kongresu USA.

"Naszym moralnym obowiązkiem jest stworzenie systemu migracyjnego, których będzie chronił życie i miejsca pracy naszych obywateli"

Przypomniał, że w 2019 r. przypada 75-letnia rocznicy wydarzenia, które generał Dwight D. Eisenhower określił jako "krucjatę w Europie". 50 tys. amerykańskich żołnierzy walczyło o wyzwolenie Europy, by "uratować cywilizację" - powiedział. Zwrócił się do trzech weteranów II wojny światowej, obecnych w Kongresie, by wyrazić wdzięczność za ich odwagę i waleczność.

Na świecie nie ma dziś nikogo, kto mógłby rzucić nam wyzwanie i z nami rywalizować. - Teraz musimy zrobić następny śmiały i zdecydowany krok, który zainicjuje następny rozdział "Wielkiej Amerykańskiej przygody". Musimy wypracować standardy życia godne XXI stulecia - oświadczył Donald Trump.

- Chcę, by do naszego kraju przybywali migranci w jak największej ilości, ale muszą tu przyjeżdżać legalnie - powiedział prezydent Trump w pierwszej, dłuższej części orędzia, która była poświęcona migracji i murowi na granicy z Meksykiem. Zaapelował do przedstawicieli obu partii, by wznieśli się ponad podziały i bronili południowej granicy USA, która "stała się b. niebezpieczna".

Źródło: IAR, media. Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze