Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważna decyzja komisji reprywatyzacyjnej!

AS 15:40 29 kwietnia 2019
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
277 tys. zł odszkodowań i zadośćuczynień przyznała dziś Komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Decyzje dotyczą dwunastu spraw, lokatorów nieruchomości przy ul. Hożej 25a, Poznańskiej 14, Jagiellońskiej 27 i Marszałkowskiej 43. Decyzję ogłosił przewodniczący komisji Patryk Jaki.

- Mamy świadomość, że w przypadku wielu z tych nieruchomości te kwoty mają charakter symboliczny, proporcjonalnie do całego procesu nękania czy czyszczenia kamienic - zaznaczył. Wyjaśnił, że komisja często jest związana wysokością wniosków, skierowanych do niej.

Patryk Jaki dodał, że od każdej decyzji komisji miasto się odwołuje, "pomimo że decyzje komisji w niektórych przypadkach są oczywiste, kwoty niewielkie, a pieniądze są zabezpieczone na koncie miasta". 

Członek komisji Jan Mosiński wyjaśniał, że odszkodowania i zadośćuczynienia dotyczą lokatorów, wobec których doszło do nękania. - Podwyższano drastycznie czynsze, po kilkaset procent, (...) za tymi wnioskami kryją się tragedie, ciężkie choroby, nerwice, nowotwory czy nawet zgony - dodał.

Łącznie komisja przyznała dzisiaj dwunastu osobom 19 tys. zł odszkodowań i 258 tys. zł zadośćuczynień.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze