Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Watykan: Papież wyraził bliskość z osobami cierpiącymi z powodu koronawirusa

A.N. 12:11 11 marca 2020
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Podczas pierwszej w historii audiencji generalnej bez udziału wiernych papież Franciszek wyraził w środę swą bliskość z zarażonymi koronawirusem i personelem medycznym. Audiencja odbyła się w bibliotece Pałacu Apostolskiego i byla transmitowana przez media

"Chciałbym zwrócić się do wszystkich chorych dotkniętych wirusem, którzy cierpią z powodu choroby i wielu osób cierpiących z powodu niepewności co do choroby. Z serca dziękuję personelowi szpitalnemu: lekarzom, pielęgniarzom, pielęgniarkom, wolontariuszom". – powiedział papież Franciszek podczas pierwszej w historii audiencji generalnej bez udziału wiernych

Tę nadzwyczajną formę wybrano z powodu kryzysu epidemiologicznego, by uniknąć szerzenia się koronawirusa. Po to, aby wierni nie zgromadzili się mimo to na placu Świętego Piotra, zamknięto jego teren.

"W tym tak trudnym momencie są oni u boku osób, które cierpią. Dziękuję wszystkim, chrześcijanom, mężczyznom i kobietom dobrej woli modlącym się w tym momencie wszyscy zjednoczeni, niezależnie od tradycji religijnej, do jakiej należą" - dodał papież.

Podkreślił zarazem, że nie chciałby, aby obecna poważna epidemia sprawiła, że zapomniano by o Syryjczykach, "cierpiących na granicy między Grecją a Turcją". "To naród cierpiący od wielu lat: muszą uciekać od wojny, od głodu, od chorób. Nie zapominajmy o braciach, siostrach i wielu dzieciach, którzy tam cierpią" - wezwał Franciszek.

Tematem papieskiej katechezy było czwarte błogosławieństwo Jezusa z Kazania na Górze: „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”. Franciszek mówił, że "społeczeństwo pilnie potrzebuje równości, prawdy i sprawiedliwości społecznej".

Pozdrawiając Polaków papież powiedział: "Wielki Post zachęca nas do rozważania męki Chrystusa i zapatrzenia się w jego Krzyż. Szczególną okazją ku temu niech będzie dla was udział w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach".

"Niech te duchowe przeżycia pozwolą wam zrozumieć krzyż, który każdy niesie oraz pomogą w nawróceniu i doświadczeniu Bożego miłosierdzia" - podkreślił papież.

W czasie całej audiencji Franciszek nie krył smutku i był wyraźnie przejęty jej okolicznościami.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze