Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszyngton: wizyta Jana Pawła II upamiętniona w Ogrodzie Różanym Białego Domu

ASy 9:52 23 sierpnia 2020
Ogród Różany to jedna z głównych części Białego DomuPixabay
Częścią słynnego Ogrodu Różanego w Białym Domu stały się białe róże posadzone na cześć polskiego papieża. Przedsięwzięcie zainicjowała Pierwsza Dama USA, Melania Trump podczas renowacji ogrodu. Róże mają symbolizować wizytę polskiego papieża w rezydencji amerykańskich prezydentów w 1979 roku.

6 sierpnia 1979 roku papieża Jana Pawła II prezydent Jimmy Carter miał powitać słowami:

- Niech będzie Bóg pochwalony.

- Z radością przyjmuję fakt, że jestem pierwszym papieżem, który przybywa do stolicy tego kraju. Dziękuję Bogu wszechmogącemu za to błogosławieństwo - miał odpowiedzieć prezydentowi polski papież.

To właśnie to wydarzenie mają upamiętniać białe róże Pope John Paul II Rose, które Pierwsza Dama USA dodała do kwiatów rosnących w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Kwiaty wyróżniają się na tle innych, ponieważ pozostałe z nich są niższe i mają kolor biały lub pastelowy.

Ogród Różany to jedna z głównych części Białego Domu - bezpośrednio przylegają do Gabinetu Owalnego. W tamtym miejscu często odbywają się ceremonie i wystąpienia prezydenta USA. To właśnie tam podczas niedawnej wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie odbyła się konferencja prasowa prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.

Renowacja Ogrodu Różanego trwała ponad miesiąc i objęła ułożenie nowych chodników, zamianę kompozycji roślin, posadzenie świeżych kwiatów i przeniesienie części drzew. Koszt renowacji został sfinansowany ze zbiórki prywatnej.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze