Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski: Polskie działania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ znamionować będzie wiarygodność i odpowiedzialność

M.N. 17:47 22 listopada 2017
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
– Polskie działania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ znamionować będzie wiarygodność i odpowiedzialność - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Witold Waszczykowski. – Swoje wejście do Rady Polska zawdzięcza m.in. jednomyślnemu poparciu krajów Ameryki Łacińskiej – dodał.

– Trzy priorytety, którymi kieruje się Polska w swojej polityce zagranicznej, to bezpieczeństwo, rozwój oraz budowa międzynarodowego autorytetu Polski – mówił szef MSZ. – Głównym obszarem współdziałania w tej dziedzinie są organizacje wielostronne, w tym w szczególności ONZ. Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019 będzie zajmowała się kwestiami latynoamerykańskimi, m.in. procesem pokojowym w Kolumbii oraz stabilizacją sytuacji na Haiti, a jej partnerami w Radzie będą Peru i Boliwia – zwrócił uwagę Waszczykowski.

"Istotne jest dla nas utrzymanie stabilności i przewidywalności środowiska międzynarodowego, poszanowanie zasad demokratycznych, również przywiązanie do wartości chrześcijańskich" - dodał Waszczykowski, co - jak zaznaczył - łączy Polskę ze światem latynoamerykańskim.

"Nasze wspólne dziedzictwo sprawia, że dialog jest łatwiejszy, zaś różnice kulturowe są mniej widoczne niż w przypadku innych regionów" - mówił.

Źródło: Sejm, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze