Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski: polityka Tuska i Sikorskiego wasalizowała nas wobec Niemiec

pmb 9:21 8 stycznia 2019
Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0
Powinniśmy czekać na reakcję premiera Tuska ws. Sikorskiego. Powinien wyjaśnić, czy ta kwestia była omawiana. Jeśli była, to skandalem jest, że rok po agresji na Gruzję mówiono o rozbiorze Ukrainy – powiedział b. minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który był gościem red. Kani w Polskim Radiu 24.

Waszczykowski odniósł się do spotkania prezesa PiS z wicepremierem Włoch. – To spotkanie zapoznawcze, nie ma jeszcze żadnego sojuszu. Z demokratycznie wybranymi władzami Włoch powinniśmy mieć jak najlepsze stosunki, to są eurorealiści.

– Być może Salvini jest źle poinformowany nt. Putina. Polska sąsiaduje z Rosją. Spoczywa na nas obowiązek informowania o tym, co Rosja robi. (...) Nie wiadomo czy spotkanie Kaczyński-Salvini skończy się sojuszem. Rozmawiamy z czołowymi liderami UE – podkreślał b. szef MSZ.

Witold Waszczykowski skomentował również sprawę odmówienia składania zeznań przez Magdalenę Fitas-Dukaczewską. – Jestem zaskoczony, że pani Dukaczewska jest przesłuchiwana tak późno. Wcześniej należało sięgnąć po jej wiedzę.

– Uważam, że z punktu widzenia honorowego pani Dukaczewska powinna złożyć zeznania. Wiemy, że premier Tusk pojechał do Smoleńska nieprzygotowany – dodał.

B. szef MSZ skandalem nazwał rozmowę nt. rozbioru Ukrainy rok po rozbiorze Gruzji. – Powinniśmy czekać na reakcję premiera Tuska ws. Sikorskiego. Powinien wyjaśnić, czy ta kwestia była omawiana. Jeśli była, to skandalem jest, że rok po agresji na Gruzję mówiono o rozbiorze Ukrainy. (...) Polityka Tuska i Sikorskiego wasalizowała nas wobec Niemiec – mówil Waszczykowski.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze