Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski o śledztwie smoleńskim: Podejmiemy rozmowy z Rosjanami

mk 13:47 13 listopada 2015
telewizja republika
– Jednym z pierwszych działań będzie też kwestia śledztwa smoleńskiego. Podejmiemy rozmowy z Rosjanami – zapowiedział w rozmowie z Telewizją Republika Witold Waszczykowski, przyszły minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.

– Dla nas to istotna sprawa, bo na pięć i pół roku po katastrofie nie wiemy, dlaczego zginął prezydent Polski, nie wiemy, jak doszło do tej katastrofy i jak wyglądały dyplomatyczne przygotowania wizyty – mówił Waszczykowski.

Przyszły szef dyplomacji podkreślał, że udział MSZ będzie istotny w wyjaśnianiu katastrofy. – Chcemy odkryć tajemnice sejfów dyplomatycznych. Będziemy sprawdzać, jak wyglądał stan przygotowań wizyty delegacji w Katyniu – zapowiedział.

– Jednym z pierwszych działań będzie też kwestia śledztwa smoleńskiego. Podejmiemy rozmowy z Rosjanami – stwierdził.

Region i bezpieczeństwo

– Scenariusz pracy ministerstwa spraw zagranicznych układa życie – stwierdził Waszczykowski pytany o plan pracy nowego MSZ.

– Konflikt rosyjsko-ukraiński, zamrożony, ale nie rozwiązany wymaga największego zainteresowania. Nasz region, który jest rozdyskutowany, jak działać wobec tego konfliktu i innych zagrożeń, wymaga także szczególnej troski – stwierdził przyszły szef dyplomacji. – To są najbliższe priorytety, bezpieczeństwo i nasz region – zapowiedział.

Waszczykowski zapowiedział, że w expose premier Szydło jest przewidziany fragment o polityce zagranicznej. – To będzie krótkie expose, które w zarysie przedstawi ogólne kierunki. Myślę, że pani premier odniesie się także do kwestii bezpieczeństwa i kwestii regionalnych – mówił.

– Przedstawiłem swoje propozycje, natomiast pani premier Szydło będzie decydować, które z moich uwag będą wybrane i włączone do tego expose – uzupełniał.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze