Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski o akcie oskarżenia przeciwko kontrolerom lotów w Smoleńsku: to był długo wyczekiwany ruch z polskiej strony

AN 9:09 17 września 2020
Gościem TV Republika był europoseł PiS Witold Waszczykowski.TV Republika
Gościem porannej audycji "Polska na dzień dobry" był Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, obecnie europoseł PiS.

W środę wieczorem rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała, że Zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ. Do tej kwestii odniósł się eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski który był gościem programu "Polska na dzień dobry" na antenie TV Republika.

– To jest długo wyczekiwany ruch ze strony Polski. Kilka tygodni po katastrofie w Smoleńsku wyciekły informacje, jakoby wina leży po stronie rosyjskiej. – zaznaczył.

Bez wrogich zamiarów

W środę białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że "w sterowanym przez USA planie destabilizacji Białorusi Polska odgrywała rolę „inkubatora mediów”, a następnie platformy dla alternatywnych władz na wygnaniu". do tych słów odniósł się polityk w porannej rozmowie. 

– Łukaszenka oskarża nas o bycie satelitami Amerykańskimi. Jesteśmy sojusznikami zarówno Stanów Zjednoczonych  jak i Unii Europejskiej. Nie mamy wrogich zamiarów, tym bardziej wojskowych względem Białorusi. – zapewnił były szef resortu spraw zagranicznych.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze