Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski: Ambasador wysłany do państwa urzędującego nie ma prawa ingerować w życie polityczne państwa, w którym urzęduje

RO 10:02 14 lipca 2020
Portal TV Republika
Prowadzący Aleksander Wierzejski na antenie Telewizji Republika rozmawiał z europosłem PiS – Witoldem Waszczykowskim. Rozmowa dotyczyła udostępnionego przez Antoniego Macierewicza postu w mediach społecznościowych „Do zwolenników PO’’.

"Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA (...) to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu" - napisał na Twitterze Antoni Macierewicz.

Polityk dodał, że dla niego to "zdrada i zaprzaństwo". "Tym się różnimy" - podkreślił. Macierewicz swój wpis skierował do "zwolenników Platformy Obywatelskiej".

W poniedziałek na te słowa zareagowała Georgette Mosbacher. "W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!" - zaapelowała ambasador USA w Polsce.

Kilka godzin później na Facebooku Antoni Macierewicz napisał:

- W polemice z PO, którą pani zaatakowała napisałem prawdę i tylko prawdę – napisał Macierewicz.

Później przypomniał swój życiorys i wkład w umacnianie stosunków polsko-amerykańskich.

- Z formalnego punktu widzenia ambasador wysłany do państwa urzędującego, zgodnie z konwencją wiedeńską o funkcjonowaniu dyplomacji nie ma prawa ingerować w życie polityczne państwa, w którym urzęduje – powiedział na antenie Telewizji Republika Witold Waszczykowski.

- Wiele miesięcy temu mieliśmy również do czynienia z wystąpieniem pani Mosbacher, kiedy opublikowano jej pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w której przekręcała nawet stanowisko premiera. Jest to taka megafonowa dyplomacja. Pani Mosbacher, jak każdy ambasador funkcjonujący w naszym państwie ma prawo do dyskusji z naszymi władzami na temat funkcjonowania, ale od tego są specjalne kanały dyplomatyczne. Żaden dyplomata nie powinien prowadzić publicznych dyskusji z urzędującymi politykami danego państwa, w którym się znajduje – dodał Waszczykowski.

 

 

 

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze