Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wąsik: Platforma stoi przed koniecznością porażki, póki nie przegrają to nic nie zrozumieją

zm 13:52 7 czerwca 2015
Telewizja Republika
- Platforma nie zrozumiała internetu i oby nie zrozumiała do jesieni (…) prawdziwa porażka będzie na jesieni – mówił w studiu Telewizji Republika radny PiS do sejmiku wojewódzkiego Maciej Wąsik. Gośćmi Michała Rachonia byli także Katarzyna Piekarska z SLD oraz redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

Jak komentował radny sejmiku i były szef CBA Maciej Wąsik, na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi Platforma Obywatelska wciąż nie umie odnaleźć powodu spadku poparcia. – Platforma stoi przed koniecznością porażki, póki nie przegrają to nic nie zrozumieją – stwierdził polityk.

Zgodził się z nim Paweł Lisicki, który podkreślił, że PO przegrało ostatnie wybory głównie przez „utratę wiarygodności” a nowy pomysł partii rządzącej dot. zatrudnienia internetowych „hejterów” nie pomoże w odzyskaniu zaufania wyborców. - Do tej pory twarzą „hejterstwa” był Stefan Niesiołowski (…) człowiek któremu wystarczy podstawić mikrofon i zacznie wściekłe ataki – dodał Lisicki.

Platforma oderwana od rzeczywistości

– Platforma oderwała się od rzeczywistości, przestała rozumieć problemy ludzi – stwierdziła Katarzyna Piekarska. Jak podkreśliła, taki stan rzeczy może mieć związek z „osieroceniem PO przez Donalda Tuska”.

– Tusk był niesamowitym politykiem, co by się nie działo, on wsiadał w autobus i potrafił wszystko rozmasować – tłumaczyła Piekarska. – Zastanawiam się, czy gdyby Donald Tusk nie osierocił PO, to sytuacja na scenie politycznej była inna – dodała.

Najnowsze sondaże preferencji partyjnych Polaków to kolejne po przegranych wyborach prezydenckich zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że rządząca od 8 lat partia ma mniejsze poparcie od formacji Pawła Kukiza, która formalnie jeszcze nie powstała.

Według sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka” z 29 maja, pierwsze miejsce w jesiennych wyborach zajełoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z innymi formacjami Zjednoczonej Prawicy (36 proc. poparcia), drugie miejsce formacja Pawła Kukiza (25 proc. poparcia), a dopiero trzecie miejsce partia Ewy Kopacz (20 proc. poparcia).

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze