Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawski pirat ,,Frog'' w rękach policji!

AS 12:31 20 września 2018
Flickr
Warszawska policja zatrzymała Roberta N. - mężczyznę, który w 2014 roku zasłynął piracką jazdą po stolicy. "Frog" miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2019 roku. Został wezwany na przesłuchanie.

"Frog" wielokrotnie łamał przepisy drogowe, a nagrania swych wyczynów umieszczał w Internecie. 

Młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że w środę wieczorem na Woli policjanci zatrzymali do kontroli porsche panamera. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca, Robert N., ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Jeżeli kierowca, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych mimo to wsiada za kółko, pokazuje wyraźnie lekceważący stosunek do przepisów prawa - skomentowała podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Wola.

Jak podała podkom. Sulowska, kierujący porsche był trzeźwy i nie dyskutował z policjantami. Do zatrzymania pojazdu doszło w wyniku prowadzonych w dzielnicy działań funkcjonariuszy, wymierzonych w "przestępczość samochodową". 

Aspirant Rzeczkowski dodał, że zgodnie z artykułem 244 Kodeksu karnego, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Sprawę prowadzą policjanci z komendy rejonowej na Woli.

W Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów toczy się proces przeciwko N. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty - sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

O "Frogu" stało się głośno, gdy w czerwcu 2014 r. w internecie pojawił się film nagrany kamerą umieszczoną w aucie, na którym widać jak mężczyzna - później, w trakcie śledztwa potwierdzono, że był to Robert N. - jadąc ulicami Warszawy, wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadzi auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ściga się z motocyklistami.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze