Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawska palma jest już pełnoletnia. Projekt powstał 18 lat temu

JD 17:05 12 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.commons.wikimedia.org/Валерий Дед
W sobotę 12 grudnia 2020 warszawska palma skończyła 18 lat. Instalacja pojawiła się w Warszawie przy rondzie Charlesa de Gaulle’a w 2002 roku i stała się miejscem orientacyjnym dla mieszkańców. Jej powstanie możliwe było dzięki zaangażowaniu setek osób, instytucji, firm i fundacji.

Jest to palma daktylowa i nosi tytuł „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Pomysłodawczynią palmy w centrum miasta była artystka Joanna Rajkowska. Tytuł nawiązuje do podróży do Jerozolimy, miasta poranionego konfliktem palestyńsko-izraelskim.

Przez pierwsze 12 lat Centrum Sztuki Współczesnej sprawowało pieczę nad warszawską palmą, a od 6 lat opiekunem projektu Archiwum „Pozdrowień z Alej Jerozolimskich” jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które przygotowuje jubileusz 18-lecia Palmy.

- Chcemy wspólnie świętować urodziny Palmy, wszyscy razem, bez względu na wiek, miejscowi i przyjezdni. Mamy za sobą trudny rok, trzeba go odczarować. Zachęcamy do składania życzeń Palmie. To jej święto, towarzyszyła nam w wielu ważnych, emocjonujących chwilach. Celebrujemy wspólnie z grupą warszawskich projektantek, które przygotowały z okazji jej urodzin specjalne graficzne prezenty. Ujawnimy także historyczne orędzie od Palmy do warszawianek i warszawiaków. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie się dowiemy, co to sztuczne drzewo o nas myśli i jakie ma dla nas porady - powiedział Sebastian Cichocki, główny kurator Muzeum.

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze