Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawiacy mocno to odczują! Radni z PO podnieśli opłaty za wywóz śmieci

AS 21:30 12 grudnia 2019
flickr
Stołeczni radni uchwalili podwyżki dla mieszkańców miasta za wywóz śmieci w przyszłym roku. Będzie to ryczałt w wysokości 65 złotych miesięcznie od mieszkania i 94 złote w zabudowie jednorodzinnej. Za podjęciem uchwały głosowało 40 radnych, 19 było przeciwko, a 1 wstrzymał się od głosu.

Władze Warszawy założenia zmian dotyczących zagospodarowania odpadów komunalnych przedstawiły w połowie listopada. Wśród przyczyn wzrost cen za odbiór odpadów wymieniły zmiany wprowadzane przez rząd, przede wszystkim nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie 6 września. 

Ratusz proponował najpierw opłatę za metr kwadratowy. Poprawkę w tej sprawie przyjęli radni z komisji rozwoju gospodarczego i cyfryzacji. Radni Koalicji Obywatelskiej wskazywali jednak, że stawka za metr może być niesprawiedliwa. Zdaniem radnych PiS, propozycja ratusza była gorszym rozwiązaniem niż ryczałt, ale to nadal nie jest dobra propozycja.

Rzecznik klubu radnych PiS Błażej Poboży odniósł się do tej sprawy na Twitterze. "W sprawie podwyżek opłat za śmieci POKO gra metodą »na kozę«. Najpierw prezydent Trzaskowski proponuje fatalny system oparty na metrażu lokalu, a następnie radni PO łaskawie poprawką sugerują »lepszy« system ryczałtowy. Oba są niesprawiedliwe. Zagłosuję przeciwko takim zmianom!" - napisał.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze