Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawa: Ścieki z "Czajki" znów zrzucane do Wisły. Prezes Wód Polskich: spełnia się czarny scenariusz

JJ 17:55 22 grudnia 2020
Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny rurociąg jest niewydolny i nadmiar ścieków właśnie jest kolejny raz zrzucany do Wisły - pisze na Twitterze Przemysław Daca Twitter/@DacaPrzemyslaw
– Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny rurociąg jest niewydolny i nadmiar ścieków właśnie jest kolejny raz zrzucany do Wisły – alarmuje na Twitterze Przemysław Daca, prezes Wód Polskich. Chodzi oczywiście o ścieki z warszawskiej oczyszczalni „Czajka”.

Daca podkreślił, że MPWiK działa bezprawnie, ponieważ nie ma pozwolenia na ten zrzut ścieków.

– Niepokojące jest to, że nowa rura pod Wisłą jest niewydolna już przy takim małym deszczu. Oznacza to, że spełnia się czarny scenariusz. A ostrzegałem! Za to MPWiK próbował mnie zastraszyć – wskazuje prezes Wód Polskich.

Swoje wpisy na Twitterze dotyczące sytuacji na Wiśle Przemysław Daca zilustrował zdjęciami z wizji lokalnej pracowników Wód Polskich. Jak wyjaśnia, fotografie zostały wykonane dziś o godzinie 14:50.

– ZNOWU mieliśmy rację! - podkreśla (pisownia oryginalna). – Ze względu na próby manipulacji faktami wyjaśniam, że jest to mieszanina ścieków bytowych, przemysłowych i poszpitalnych z wodami opadowymi. To tzw ścieki komunalne. Mieszają się w kanalizacji ogólnospławnej, jaką mamy – dodał na końcu Daca,

Źródło: Twitter/@DacaPrzemyslaw

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze