Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawa: politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej w rocznicę wydarzenia

ASy 11:49 10 stycznia 2021
PAP/Piotr Nowak
Politycy PiS, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński uczcili dziś pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej w kolejną miesięcznicę wydarzenia. W warszawskim kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
Po mszy przedstawiciele rządu i politycy PiS przeszli na pl. Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Oprócz szefa rządu i prezesa PiS pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej w uroczystości udział wzięli szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, były szef MON Antoni Macierewicz, europosłowie PiS: Ryszard Czarnecki i Joachim Brudziński.

Na czas złożenia kwiatów przez polityków PiS Plac Piłsudskiego został zamknięty dla ruchu, otoczony kordonem policji i żandarmerii wojskowej. Z ruchu wyłączono też część Krakowskiego Przedmieścia.

Utrudnienia

Przy placu Piłsudskiego zebrali się także przeciwnicy PiS. Część z nich trzymała w rękach osiem dużych gwiazd, inni byli przebrani za Trzech Króli i chcieli złożyć pod pomnikiem dary - wiadro parówek, zabawkowe żołnierzyki i czapkę błazna. Od strony placu demonstrantów zasłoniły trzy radiowozy policji, od strony Ogrodu Saskiego zostali oni otoczeni przez funkcjonariuszy.

Wieczorem odprawiona zostanie msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze